В услуга на множеството объркани граждани, пускаме няколко разяснения, свързани с определени изказвания на премиера.
Април 2020 г.: “Няма да превърна държавата в морга” Държавата много преди коронавируса е общо взето това – доколкото средната възраст, на която си отиват българите е една от най-ниските в Европа – на около 72-73 години. И всъщност голямото облекчение на пролетните месеци беше тъкмо в това, че “лошия материал” е демографкси лош като за връхлитащ вирус и няма как да стане морга, при положение, че липсват онези възрастови групи, които заразата покосява с най-голяма сила.
Май 2020 г., към Мангъров: “Ако бях жена, щях да ти пусна” След като е спасил държавата от превръщането й в гробищен парк, премиерът внезапно прегръща неофициалната гледна точка и назначава Мангъров за изразител на най-общите му настроения, понеже точно в момента те са по-необходими.
Юли 2020 г. “Неговият дядо комунист не е дал възможност някога ние да учим в Брюксел, Хага и където и да било.” Думите бяха по повод бития по време на протестите студент Евгени Марчев, за който се оказа, че има много сериозен поколенчески проблем – охранителят на Тодор Живков се оказа ощететен от комунизма и на всичкото отгоре самият Евгени го отнесе. Защото заслужава”.
Август 2020 г. “Свиквам Велико народно събрание” Борисов реши, по думите му, “да чуе гласа на младите хора” и да свика Велико народно събрание и да приема Нова конституция, защото това беше най-подходящият момент. Добре известно е, че когато се очаква есенна вълна за коронавируса най-мъдрото, което може да направиш, е да свикаш Велико народно събрание.
Септември 2020 г, към пенсионерите: Кажете “Добре е” 50 лева отгоре на пенсиите не са малко пари и се наложи група от пенсионери да бъдат понахокани малко, че не казват “Добре е”, когато е видно, че е много, много добре.
Октомври 2020 г. “Младите не ни харесват, но и ние не ги харесваме” След като стана ясно, че с ВНС нещата няма да минат, вече нямаше и нужда от това да се чува “гласа на младите”. Бързо завръщане към лошия материал, който е повече и се обработва по-лесно.
Ноември, 2020 г.: “Фатката е да се пазиме” Нещата най-после стават ясни: минали са 8 месеца от началото на коронавируса, истината е лъснала черно на бяло, натрупан е опит. Има си фатка, тя е очевидна, всеки трябва да я спазва.
Декември, 2020 г. “Трябва да сме бързи и гъвкави в мерките и в помощта за хората” Ключовата дума е, разбира се, гъвкави.
От всички по-горни реплики ще останете точно с това впечатление – един безкрайно гъвкав премиер, който управлява без да променя мнението си през седмица, за да не държи всички в изкуствено напрежение и да може накрая всеки да каже “Добре е”. Автор: Райко Байчев
Следете изданието ни и бъдете осведомени за всяка новина от България и света.
Качваме постоянно, за да сте информирани за всичко и на време.
Харесайте страницата ни във фейсбук и бъдете винаги информирани.
Може да харесате
КОМЕНТАР
Заместник-председателят на руския Съвет за сигурност Дмитрий Медведев, след използването на ракетата „Орешник“ от Русия, посъветва Европейския съюз (ЕС) да спре помощта за Украйна....
КОМЕНТАР
Дмитрий Медведев описа, какви са интересите на САЩ от войната в Украйна Заместник-председателят на Руския съвет за сигурност Дмитрий Медведев описа, какви са интересите...
АНАЛИЗИ
Ирини Зикидис коментира новата политическа реалност след избирането на Доналд Тръмп за прездиент на САЩ, независимо, че официалните резултатите само ще бъдат формалност, която...
ФОКУС
Ако Тръмп стане президент, портиерът няма да звъни Ако спечели Камала Харис, ще продължи властването на тези сили в САЩ, които искат тази държава...