Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Sofia TimesThe Sofia Times

ЗАКОН

Прокуратурата видя “фалшивия” подпис на Лена Бориславова но не ми видя милиардите в чекмеджето на Борисов

Прокуратурата обвини Лена Бориславова по делото „Корал“

“При условията на продължавано престъпление с две деяния тя съзнателно се ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че подписите на документите са положени от членове на сдружение, а действително не били положени от тях”

Софийска районна прокуратура обяви в петък, че е повдигнала обвинения на депутатката от „Продължаваме промяната“ Лена Бориславова за създаване на неистински документи.

Делото е свързано с напускането на Кирил Петков от гражданската организация „Да спасим Корал“, в която той членува до 2021 г., когато е назначен от президента Румен Радев за служебен министър на икономиката.

Документите за излизането на Петков от управителния съвет са подадени към Агенцията по вписванията от Лена Бориславова, която тогава е адвокат. Прокуратурата твърди, че подписите върху документите са били манипулирани.

Скандалът ескалира публично през 2023 г., когато прокуратурата образува досъдебно производство, а след това в продължение на месеци проверява дали Бориславова е фалшифицирала документите.

„При условията на продължавано престъпление с две деяния Лена Бориславова съзнателно се ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че подписите на документите са положени от членове на сдружение, а действително не били положени от тях“, се казва в съобщението на Софийската районна прокуратура.

Делото за неистинските документи започна след публикация в сайта „Биволъ“, в който се цитира председателят на сдружение „Корал“ Атанас Русев. Той твърди, че неговият подпис за излизането на Кирил Петков от сдружението е бил фалшифициран.

След това Кирил Петков обясни, че е познавал Атанас Русев като кайтист и активист на каузата за спасяването на плаж „Корал“, но разбрал, че той има друго лице през 2022 година.

Петков разказва, че като премиер заедно с Лена Бориславова предал списък от 19 лица на тогавашния главен прокурор, в който фигурирал и Румен Николов-Пашата – „един от водещите фигури на СИК и приятел и съдружник в много начинания на Бойко Борисов“.

В същия ден Русев му звъннал ядосан и му казал, че не е трябвало да слага Пашата в този списък. Петков разказва, че му отговорил, че е станал премиер, за да промени дълбоката държава и точно този човек трябвало да бъде разследван. Русев му затворил телефона, а после се бил обадил на бащата на Кирил Петков и също му крещял.

Имунитетът на Лена Бориславова бе поискан в средата на декември миналата година. В една и съща седмица прокуратурата се активизира срещу близък сътрудник на Асен Василев, поиска имунитета на Кирил Петков заради ареста на Бойко Борисов и поиска имунитета на Лена Бориславова.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ



Може да харесате

КОНСПИРАЦИЯ

Унгарският премиер Виктор Орбан съобщи, че НПО-та, доскоро финансирани от САЩ, сега се пренасочват към Европа. „Страховете ни се сбъднаха: глобалистко-либерално-соросоидната неправителствена мрежа бяга...

СВЯТ

Василий Небензя в ООН: Никакъв мир няма да има, докато Западът не озапти Зеленски Украйна безвъзвратно загуби Крим, ДНР, ЛНР, Херсонска и Запорожка области,...

ФОКУС

Русия и САЩ започват цикъл от преговори за нормализиране на отношенията и за Украйна, които имат много добри перспективи. Москва и Вашингтон имат много...