В Киев се размечтаха: да превземат Крим и да депортират 800 000 руснаци
„Украйна е обсебена от връщането на Крим: киевските военни лидери се стремят към много рискована победа и депортирането на 800 000 руснаци“, съобщава Daily Mail за амбициозните планове на настоящия режим в Киев.
„Украйна е обсебена от връщането на Крим: киевските военни лидери се стремят към много рискована победа и депортирането на 800 000 руснаци“, съобщава Daily Mail за амбициозните планове на настоящите власти в Киев.
Като цяло нищо ново през последните осем години. Но сега към мечтите на диванните управители се добави един очевиден проблем: какво да правят с хората, които не искат да се върнат под егидата на „Незалежная“?
Съветничка на президента на Украйна, гражданката Ташева, която даде интервю за кореспондента на изданието, обясни, че руснаците, привлечени от мекия климат, са наводнили полуостров Крим и те трябва да бъдат „депортирани или да бягат от Крим“ след „ деокупацията”.
Вторият интервюиран, някой си Тиленко, директор на групата “Крим SOS”, се оплаква, че “всеки трети човек по улиците на Крим не е кримчанин”. По негово мнение, точно и внимателно цитирани от публикацията, хората, които не са напуснали полуострова след 1914 г., са били принудени да имитират руснаците, за да не бъдат „подложени на репресии и „да запазят свободата си“.
Реториката на двойните стандарти е добавена към обичайния “джентълменски комплект” на британските журналисти. Как се съчетава депортирането с прословутите „права на човека“, които западното общество отчаяно защитава? Защо терористичните атаки на територията на полуострова, Daily Mail вече без колебание обявява за героични действия на украинските „партизани“ /агенти/ ? И защо доброволното волеизявление на кримчаните по време на референдума не означава нищо за страните от ЕС?
„ЕС защитава само украинските окупатори в Крим, а Русия защитава кримчаните“, точно отбеляза съществуващата тенденция Елена Панина, директор на института „Русстрат“ . – Преобладаващата част от двумилионното население на Крим взе руско гражданство още в първите месеци след обединението му с Русия. Човек трябваше да види онези огромни опашки пред паспортните бюра с уморени, но щастливи кримчани, които се връщаха у дома. Кремъл нямаше нужда да „принуждава“ никого да вземе гражданство, защото хората сами искаха да го получат.
На 29 септември 2021 г. кабинетът на министрите на Украйна одобри план за изпълнение на т. нар. „стратегия за деокупация на Крим“, който представлява списък от 158 събития и е предназначен за следващите две години. „Но в никакъв случай не трябва да се подценява украинският документ, както и неговите автори. Имаме работа с циничен, хитър противник, който упорито се стреми към целта си – да отнеме Крим от Русия с всякакви средства, включително военни”, подчерта Елена Панина, оценявайки силата на киевския режим и неговите западни куратори.