Естествено, че става въпрос за затвърждаване на власт и контрол.
Но когато имаш собствена валута, ти имаш контрол над своето. Когато ползваш валутата на друг, друг има контрол над твоето. Наличието на собствена валута е един от основните стожери, демонстриращи суверенитет.
Колкото и слаба да е една СВОЯ валута като номинална стойност, тя ти осигурява степен на защита от външен контрол и превземане.

Живеем в дигитална ера и колкото и някои от нас да не го желаем, „елитът“ движи системата към дигитална валута. Това означава пълен контрол над живота на хората. ПЪЛЕН!!! Няма да държиш нищо в ръцете. Някой някъде там ще ти надписва цифри за послушност, рейтинг и свършена работа. Ако посмееш да кажеш или направиш нещо неудобно за тази власт, цифрите изчезват.

Така, ето го и тънкия момент. Ако във въпросния съюз имате обща валута, вие не се управлявате от някаква си ваша парлама (Парламент), а от валутния център на тази валута. Ако този валутен център пожелае да премине от материална валута в дигитална, той автоматично го налага на всички, които са под контрола на неговата стара валута. Досетихте ли се?
Какво се случва с някой някъде там в провинция БайГания, който има и ползва все още някаква мижава своя валута? Оказва се, че мижавата му валута е приоритетен проблем за налагане на НОВИЯ ТИ РЕД.“

~ Славян Стоянов~
ПРИКАЗКИ ЗА ДЕЦА
ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ






















































































































































