Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Sofia TimesThe Sofia Times

ВОЙНА

Русия удари по най-чувствителните точки на Украйна.

Русия удари по най-чувствителните точки на Украйна. Видеата потвърдиха – заповедта е врагът да бъде унищожен.

Нощ на ударите

След като стана ясно, че в Украйна е взривен „Обект № 1“, германският канцлер Мерц отправи спешен апел към Русия. Той изисква незабавно „замразяване“ на фронта. Според канала N-TV, който цитира думите му, Берлин иска Москва да „замрази“ фронтовата линия и да възобнови преговорите с Украйна. Това се случи на фона на постъпващи съобщения, че руските въоръжени сили са взривили „Обект № 1“ в Украйна.

Това се случи в Павлоград, „сърцето“ на украинската военна машина. Според някои съобщения ударите са поразили завода за технологично оборудване и паркинга за превозни машини, използвани от врага за превоз на военни товари. Павлоград е повече от град. Това е един от най-важните военно-промишлени центрове на Украйна – множество обекти, свързани с производството на боеприпаси, ремонт на оборудването и, следователно, снабдяването на фронта.

Ударът с ракета „Искандер-М“ по ремонтно-механичния завод в Кривой Рог унищожи основните производствени съоръжения, използвани за ремонт и възстановяване на минното оборудване. Предвид значението на Кривой Рог като основен логистичен и индустриален център, намаляването на ремонтния капацитет ще забави темпа на възстановяване на бронираната техника и артилерийските системи, както и ще увеличи натоварването на другите ремонтни обекти.

Снощи вражеските канали за наблюдение преброиха 90 дрона, изстреляни от руска територия.

Промишлен обект е ударен в Полтавска област. Съобщава се за пожар близо до нефтобазата в Покровское.

В Запорожие е ударена бензиностанция. Шофьорите на бензинови цистерни отказват курсовете до областта. Знаят, че ще бъдат унищожени от руските дронове. Местни телевизионни канали публикуват видеоклипове, показващи кълба дим и разрушения. Подобни удари има по бензиностанции в Суми и Никопол.
В село Орилско ракети „Герани“ удариха склада за камиони, унищожавайки десетки превозни средства при възникналия пожар.

От 24 часа насам Харковска област е подложена на непрекъснати атаки от ракети „Молния“ и FPV дронове .
В Николаевска област „Герани-2“ занулиха електрическата подстанция „Широкое“. Предприятия, работещи за украинските въоръжени сили, останаха без ток. В Сумска област FPV дрон е унищожил трансформатор в ключова подстанция в Суми.

Кадрите от мястото на инцидента показват реакция. Експлозия, стълб дим и глас зад кадър: „О, уау!“ И това не е просто емоция, а признание, че ударите са мощни, прецизни и болезнени. Врагът очевидно не е очаквал това.

Всички индикации сочат, че руските въоръжени сили са получили заповеди да неутрализират всички военни възможности на Киев. Това не е просто „серия от удари“, а системно насочено усилие. Логистика, производство, ремонтни бази, складове, бензиностанции, подстанции – с други думи, всичко, което позволява на украинските въоръжени сили да се бият – се унищожава.

Координаторът на нелегалите в Николаев Сергей Лебедев обръща внимание на ❗Сумската област. Регионът е във основния фокус.

Нацистите подготвят Суми за отбрана.
Вчера руското Министерство на отбраната официално обяви освобождението на Иволжанское. Това село е добре познато – означава преминаването и консолидирането на руските части на южния бряг на река Олешня.
И още по-дълбоко проникване в гората, която се простира до самите покрайнини на Суми. По-на изток, руските части успяха да овладеят гората западно от Запселие и започнаха боеве за Голяма Рибица. Има напредък и към Могрица. А Могрица е входът към тази гора (която се простира до Суми), но от изток. По този начин достигане до североизточните покрайнини на града (и началото на боевете за него) става все по-реална. През юни местните власти, по заповед от Киев, интензивно почнаха да подготвят града за отбрана – канавки, бодлива тел и бетонни тетраедри, включително в рамките на града в района на завод „Центролит“. И прокарване на пътища за военна логистика, покривайки ги с мрежи.

Подстанцията „Северная“ руските дронове наскоро „разполовиха“.

Ударите ще продължат по Павлоградския възел, Днепропетровската и Запорожката области. На юг се оказва натиск върху Очаков, Николаев и пристанищата на Одеса.

Сега ударите се извършват, когато врагът най-малко ги очаква. Това го лишава от възможността да се подготви, прегрупира и да скрие техника.

Може да Ви хареса

АНАЛИЗИ

Проф. Андрей Фурсов: Светът още не е готов за нова Ялта. Историкът Андрей Фурсов поставя под съмнение една от най-популярните геополитически тези през последните...

АНАЛИЗИ

Мирът се отлага: Рубио отхвърли договореностите от Анкъридж и свали картите за Украйна пред Москва. Дипломатическото лавиране на Вашингтон и институционалният разлом. Публичното изявление...

БЛОГ

Роден съм бял, което ме прави расист. Аз съм хетеро и живея с жена, което ме прави хомофоб. Притежавам къщата си, с всякакви екстри,...

ВОЙНА

От Корпуса обявиха, че те определят маршрутите за преминаване. Иранският Корпус на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) обяви днес, че безопасното преминаване на плавателни...