Империята на хазарта е паралелната власт в България, защото е над закона. И грубо му се подиграва.
Истинските босове на БНТ и другите “национални” телевизии са бетовете – Ефбет, Уинбет, 8888 и подобия…
Виждаме го ежедневно по време на Световното по футбол, където ефирът е превзет от реклами на залагания, въпреки абсолютното вето от май 2024 г.

Тогава Народното събрание забрани рекламата на хазарта в телевизията, радиото, печатните издания и сайтовете.
И никой не го спазва!
– Телевизиите не могат да излъчват никакви видеоклипове, които подканват към залагания.
– Забранено е да се съобщават размери на джакпоти, бонуси или други награди.

– Не се позволява показването на хора, които са спечелили пари от хазарт, за да не се създава илюзия за лесно забогатяване.
На СЕМ обаче не му дреме. Не й дреме и на НАП, който според правилнита също може да санкционира.
Божинката е неизтребим, всемогъщи са Найденови, Цеките, Папазки, Чандъров…

Зад тях отдавна надничат сенките на Найденови, Борисов и Пеевски. Това е делбата от секвестираните активи на Черепа. Хазартната мафия финансира медиите на двете момчета, а в замяна те й вършат услуги, това е положението. Всеки го знае, но си стиска широко очите.
Най-смешно е, че през май 2024 именно ГЕРБ и ДПС лицемерно санкционираха хазарта в медиите. Не се фукам, но го направиха с прозрачна цел – да принудят да се продаде една новинарска агенция (като намалят драстично приходите от реклама на тази агенция) и да овладеят нюзрума на Нова телевизия.

Когато акцията приключи, спотовете пак се завихриха по телевизии и сайтове.
Въпросът е дали новата власт на Радев ще позволи беззаконието да продължи. Това е тест дали има уйдурма между новите и старите, както се говори активно.























































































































































