Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Sofia TimesThe Sofia Times

ПОЛИТИКА

Пеевски получи нов кабинет в парламента

Делян Пеевски вече има нов кабинет в Народното събрание.

Председателят на парламентарната ОПГ на ДПС се е преместил от стая 244 в 223, която е с изглед към вътрешния двор, видя репортер.

Каква е конкретната причина за разместването не е много ясно.

Кабинетите са разпределени на организационна среща още преди първото заседание на парламента с участието на всички политически сили и са съобразени с големината на парламентарните групи, обясниха от пресцентъра на Народното събрание (НС).

За повече конкретика обаче ще трябва да се изчака отговор по процедура съгласно Закона за достъп до обществена информация.

Промени

Съставът на сегашния парламент е доста по-различен от предходните, което предполага и размествания в кабинетите в бившия Партиен дом. Новата формация на Румен Радев „Прогресивна България“ „окупира“ голяма част от пространството, което е нормално – нейните депутати заемат 55% от местата в пленарната зала.

В първите дни на 52-рото НС на кредитния милионер Делян Пеевски беше отнет т. нар. „музей на сглобката“ – стая 222 – който той си бе спретнал в предишния парламент, за да се подиграва на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ). Това е кабинетът с герба, който преди това Пеевски ползваше за снимки с обсебени от него местни политици. Сега той е отнет от ДПС и е превърнат в читалня. Иначе гербът си е още там.

Ръководството на предните две Народни събрания беше удовлетворило и прищявката на санкционирания за корупция от САЩ и Великобритания политик за преномериране на стаите, ползвани от него – вместо 242 и 244 те бяха станали съответно 222 и 222А (очевидно любимо число на Пеевски).

В сегашния парламент бяха върнати старите номера. Кабинет 244 все пак бе останал за ползване от лидера на ДПС, но и това вече не е така, показа репортерска проверка.

Поне от десетина дни табелката с името на закононарушителя Пеевски е свалена от 244 и преместена на кабинет 223, който се намира наблизо, но е с изглед към вътрешния двор на НС.

По-тясно за лъжеца Пеевски, а врътката Борисов остава в кабинета на Живков
Източници в ДПС твърдят, че няма нищо драматично в промяната и че Делян Пеевски сам е поискал да се премести. По непотвърдена информация помещението досега е било използвано от ГЕРБ.

Според източник от „Прогресивна България“ (ПБ) обаче е имало конфликтна ситуация около ползването на кабинетите 242, 244 и 246. Тези помещения са свързани помежду си с вътрешни врати и преддверия. Сегашното ръководство на парламента е ограничило достъпа до тях, което е стеснило пространството за дебилния Пеевски, поради което той вероятно е решил да се премести в друга стая.

За разлика от него обаче водачът на ГЕРБ мутрата Борисов не бил засегнат от промените и бил оставен в кабинета на Тодор Живков.

EXPRESS TV

Може да Ви хареса

СКАНДАЛ

Империята на хазарта е паралелната власт в България, защото е над закона. И грубо му се подиграва. Истинските босове на БНТ и другите “национални”...

СВЯТ

Събитията ескалират: Последно предупреждение от Путин към Запада. На 12 септември 2024 г. Владимир Путин отправи едно от най-ясните си предупреждения към Запада. В...

СКАНДАЛ

Брюксел се тресе! Разследват Урсула за таен чат със Зеленски. Облаците над Брюксел се сгъстяват. Не в буквалния смисъл, разбира се, става въпрос за...

КОНСПИРАЦИЯ

Над 1000 фалшиви опаковки. Разкриха за огромен проблем в родните магазини. Над 1000 опаковки фалшиво краве масло, съдържащо предимно свинска мас, палмова, кокосова, соева...