Connect with us

Hi, what are you looking for?

The Sofia TimesThe Sofia Times

АНАЛИЗИ

С три хода фашистите превърнаха САЩ в еднопартийна диктатура

Натрапеният на българските и европейски медии – изперкал дядка, президентът на Съединените американски щати Джоузеф Байдън (дълбоката държава) успя да погребе окончателно американската демокрация, създадена в далечната 1776 година. При това Байдън с дименсията си и демократите убиха демокрацията много лесно и само с три прости хода. Това, за което преди изборите тръмпистите и не само те предупреждаваха, но демократите и казионните медии отхвърляха като “конспирации” и “необосновани твърдения”, все пак се оказа истина.

И тук дори не става въпрос за страховитата цензура, която се шири в американските медии, социални мрежи и университети, при която за най-невинни думички и изрази човек може да загуби кариерата и живота си, а дори и свободата си. Не става въпрос и за съмнителните резултати от изборите, при които Тръмп спечели с над 10 милиона гласове повече, отколкото миналия път, когато стана президент, но въпреки това загуби от кандидат, който не излизаше от мазето си (без дори да говорим и за видеата и снимките с подменени или изгорени и скрити бюлетини, както и всякакви други измами).

Става въпрос за три практични законодателни и политически хода, които за европейското ухо, което е незапознато с политиката, проблемите и терминологията в Съединените щати, ще звучат в най-добрия случай средно важни.

Първо, само няколко месеца след встъпването си в длъжност и президентът Джоузеф Байдън обяви, че ще запълни Върховния съд на Съединените щати. В момента съдът е доминиран от хора, които са назначени от бившия държавен глава Доналд Тръмп, и които въпреки че не го подкрепиха в процесите му за изборни измами, заемат консервативни позиции. Това означава, че ако например, демократите се опитат отменят Първата поправка на американската конституция, която гарантира свобода на словото без преследване, Върховният съд ще ги отреже. Ако се опитат да отнемат на американския народ правото на самозащита и носене на нападателно оръжие, Върховният съд отново ще ги спре. Или ако се опитат да речем, да пробутват поредната лудост на джендърната идеология.

Е, не повече. Още в началото на април месец, Белият дом публикува изявление, в което се казва, че Джоузеф Байдън създава президентска комисия, която ще проучва въпроса за промяна на “стажа и броя” на съдиите. Групата се съпредседателства от съветника на бившия президент Барак Обама – Робърт Бауер, както и от Кристина М. Родригес – професор в юридическото училище в Йейл, която е била заместник-главен прокурор по времето на Обама.

С други думи, комисията се дирижира задкулисно от бившия президент Барак Обама и ще следва неговите политики и воля. Или по-точно волята и политиките на хората, които седят зад него. Тази комисия ще има шест месеца, за да изготви доклад за необходимостта на реформи във Върховния съд. Щом тези реформи бъдат готови, Байдън ще увеличи броя на върховните съдии, за да разбие републиканското мнозинство в съда и да го направи либерален.

По този начин демократите поставят в джоба си съдебната система и лишават останалите американци от възможността да се позоват на последна съдебна инстанция като конституционна защита срещу попълзновенията на либералната идеология.

Второ, администрацията на Джоузеф Байдън използва няколко удобно случили се трагедии с престрелки в различни щати, за да забрани т.нар. нападателни оръжия. Втората поправка на американската конституция гарантира на народа, че всеки гражданин има право на самозащита. Американецът не само, че има право да защити живота, имота и честта си срещу престъпници, но и нещо повече – конституционно призван е да защитава свободата. Ето какво се казва в Декларацията за правата, приета от Конгреса при раждането на Америка:

“Една добре регулирана милиция, нужна за сигурността на свободната държава, както и правото на хората да притежават и носят оръжия, не ще бъде нарушавано.”

Оправданията на демократите, че забраната на народа да притежава автомати и други нападателни оръжия щяла да доведе до намаляване на убийствата е абсолютна лъжа, която социологията е оборила отдавна. Повечето убийства се случват не в щатите, в които масово гражданите притежават законни оръжия и право да ги използват в най-свободния смисъл, а в строго регулираните за оръжия райони. Зони като столицата Вашингтон или Чикаго превъзхождат по процент на убийствата в пъти щати като Тексас или Кентъки да речем, където всеки втори гражданин има огнестрелно оръжие.

Целта на демократите, когато отнемат оръжията на американския народ е прозаична и няма нищо общо с насилието и убийствата, тъй като ако някой желае да организира масов разстрел в мол или училище, и без това ще си купи незаконно оръжие. Няма страна на планетата, включително и Съединените щати, където човек да не може да се сдобие с незаконно оръжие, ако желае. Тъй че криминализацията на автоматите служи на друга цел. Помните ли 6 януари и така нареченият “бунт на привържениците на Тръмп”, а всъщност по-бурен протест, който беше допуснат от полицията да се разпростре и на територията на Конгреса?

Отдавна американските граждани се страхуват, че ще дойде денят, когато правителството ще се опита да ги обезоръжи, за да не се чувства отговорно пред тях. Може да звучи патетично, но е самата истина – въоръжените граждани са най-голямата превенция за редица от политическите изстъпления. Освен това, въоръжените граждани служат като превенция и на увеличаването на битовата престъпност (ето защо въоръжените щати са с пъти по-ниска престъпност, отколкото разоръжени щати като Ню Йорк), а това потенциално лишава творците на цветни революции от възможност да държат собственото си население в непрекъснато напрежение и зависимост от федералните сили и служби. Същината е проста – режимът на Байдън и демократите си гарантира, че срещу тях няма да има въоръжен бунт в защита на демокрацията, конституцията и свободата на словото.

Трето, както Тръмп и привържениците му предупреждаваха, но медиите упорито отричаха, че това ще се случи, все пак стигнахме и до черешката на тортата. Демократическата партия е решила да превърне Вашингтон, окръг Колумбия в щат. Защо има значение, че този малък район със 700,000 души население ще спре да бъде федерален окръг и ще стане щат?

Първо, това е нарушение на конституцията на САЩ, която е категорична, че столицата трябва да е федерален окръг, несвързан с никой щат. Поради това току-що приетият законопроект в Камарата на представителите, която се контролира от демократите, предвижда столичният окръг под федерален контрол да обхваща само Белия дом и Конгреса, а останалата част от Вашингтон да е щат.

Бидейки щат, Вашингтон ще получи гласове в Сената и Камарата на представителите на Конгреса на Съединените щати. Малко гласове, но достатъчно за да затвърдят настоящия демократически контрол над тях. А защо съм сигурен, че демократите ще се възползват от това, а не някой ден и републиканците? Американската история показва, че никога републикански кандидат-президент не е печелил изборите в окрък Колумбия. Районът е населен от федералния чиновнически апарат + представители на етнорелигиозни, социални и сексуални малцинства, както и много от американския елит. Иначе казано, почти изключително демократически електорат. Винаги е бил такъв и няма причина да се смята, че някога това ще се промени.

С тази промяна се гарантира, че каквото и да направят републиканците, контролът над Конгреса на Съединените щати ще бъде в ръцете на Демократическата партия. Всъщност, не само изборите за Сенат и Камара ще се решават от превръщането на Вашингтон в щат. Електорите, които новият щат ще излъчва ще влияят и на президентските избори. Но дори и републиканците все пак да печелят на президентските избори, няма да имат никога повече шанс да доминират Конгреса на Съединените щати.

Разбира се, от това се подразбира, че съответно Демократическата партия ще получи нужния й комфорт, за да въвежда и прилага всички политики, които си пожелае. Впрочем, за да засилят комфорта си, рано или късно демократите ще превърнат и Пуерто Рико в щат (в момента то е една фактическа подмандатна територия на САЩ, която нито е част от съюза, нито е независима от него).

Това са неща, които няма да чуете от нашите медии или ако ги кажат ще е извадено от контекст и несвързано помежду им, но същината на въпроса се корени в това – контрол над всички институции и фактическо суспендиране на американската конституция, за да могат да се извършат политическите, социални, демографски, икономически и всякакви други промени, които либералните глобалистки елити искат.

Впрочем, към този списък трябва да се добавят още “бонус” ходове на администрацията на Байдън, които помагат за създаването на брутална тоталитарна диктатура. Сред тях е раздаването на американско гражданство и амнистирането на безброй нелегални имигранти, както и цялостното отваряне на южната граница, което Байдън направи с цел да пропусне стотици хиляди мигранти (както и стана). Какво печелят демократите от това, че в САЩ ще има още стотици хиляди хора, които ще взимат работните места на американската работническа класа и ще се ползват от изнемогващата социална система, да не говорим, че ще увеличат престъпността и етническите конфликти? Просто. Латиноамериканците все още гласуват преимуществено за Демократическата партия, въпреки че Тръмп имаше страхотни (като за републиканец) резултати сред тяхната група.

И така, само в рамките на няколко месеца – от края на януари до април, администрацията на Джоузеф Байдън успя да гарантира, че най-вероятно кандидат като Доналд Тръмп никога повече няма да може да дойде на власт, както и че демократите ще контролират завинаги Конгреса и Върховния съд. Тоест, дори изпълнителната власт в лицето на президентската институция отново да бъде някак си “изпусната”, то законодателната и съдебната власт ще си останат под контрола на партията.

С други думи, Съединените щати вече са еднопартийна държава. На фона на това, нравоучителният тон, който Вашингтон държи на различни държави по света – от Европа та до Азия и Латинска Америка, звучи твърде кухо и лицемерно.

Може да харесате

АНАЛИЗИ

Администрацията на Обама и Байдън всъщност подготви война между Европа и Русия. От 2009 г., когато Барак Обама стана президент на САЩ, постепенното милитаризиране...

АНАЛИЗИ

Каза „Путин“ – плащай: Русия трябва да таксува разните Грузии, Украйни, Америки и други за „използване на президента“ „За Русия! За Путин!“ – това...

АНАЛИЗИ

Петър Акопов: Тръмп реши въпроса за властта в САЩ до 2036 г.! Америка успя да избегне най-лошия сценарий – победа на един от кандидатите...

АНАЛИЗИ

Ирини Зикидис коментира новата политическа реалност след избирането на Доналд Тръмп за прездиент на САЩ, независимо, че официалните резултатите само ще бъдат формалност, която...